Wolff vidí budúcnosť Formuly E v súkromných tímoch

Toto Wolff a Alejandro Agag
foto: Formula E

Formula E sa v blízkej budúcnosti rozlúči s tromi veľkými konštruktérmi. Po skončenej sezóne odišli Audi a BMW, po ďalšom ročníku to bude Mercedes. Podľa športového riaditeľa Mercedesu to však znamená viac priestoru pre silné súkromné tímy.

Audi poskytovalo pohonné jednotky aj zákazníckemu Virginu, motory Mercedes využíva Venturi. Ak  tomu pripočítame dve autá s pohonom BMW, tak je to desať áut s pohonnými jednotkami troch nemeckých konštruktérov.

„Prevraty vždy prinášajú príležitosti na zmenu,“ povedal Wolff pre Bild.de. „Na prvý pohľad je pochopiteľne vždy nešťastné, že traja prémioví konštruktéri odchádzajú naraz. Ale možnože Formula E bude na ďalší krok potrebovať akýsi reštart. Ďalšie tímy, možno ešte viac súkromnejšie, budú kvôli tomuto bodu rásť.“

POTVRDENÉ: Mercedes po budúcej sezóne opustí Formulu E, ale…

 

Mercedes mohol v Berlíne oslavovať jazdecký titul Nycka de Vriesa, ale aj tímové prvenstvo. Navyše, vicemajstrom sveta sa stal Edoardo Mortara zo zákazníckeho Venturi, pričom jeho kolega Norman Nato preteky vyhral. „Z titulu sme mali samozrejme veľkú radosť. Ale nie je to len o Mortarovom titule vicemajstra sveta, ale aj o tom, že posledné preteky vyhral Susiin jazdec Norman Nato.“

„To sa musí vnímať prinajmenšom ako rovnaký úspech. Jeden súkromný tím bez veľkého koncernu v pozadí dokáže konkurovať víťazom veľkých cien a získať titul vicemajstra sveta. Tak to je veľmi hodnotný výsledok,“ pokračuje Rakúšan.

Wolffovci to majú vo Formule E zaujímavo prepletené. Toto je čoraz viac zaangažovaný do diania v šampionáte prostredníctvom Mercedesu. Po jeho odchode sa hovorí o tom, že práve Wolff by mohol pritiahnuť Aston Martin. Na druhej strane, Susie, jeho manželka, sa v Berlíne radovala z víťaznej trofeje Nata i z titulu vicemajstra sveta, ktorý vybojoval Mortara.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ROKiT Venturi Racing (@venturiracing)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *