Wolff vníma Formulu E ako videohru s reálnymi jazdcami

Toto Wolff
foto: Formula E

Šéf tímu Mercedes v F1, Toto Wolff, si myslí, že Formula E je ako hra Super Mario Kart, ibaže s reálnymi jazdcami. Rakúšan to povedal pre Autosport počas posledného pretekárskeho víkendu F1 v Abú Zabí.

Mercedes je prvou značkou, ktorá pôsobí naraz v F1 a FE. Aj preto bol šéf tímu F1 priamo v dejisku otváracích pretekov nového ročníka. Premiéra vyšla nemeckému konštruktérovi na jednotku, Stoffel Vandoorne obsadil v oboch pretekoch tretie miesto. Aj vďaka tomu strieborné šípy vedú v priebežnom poradí stajní, Vandoorne je druhý. V dobrom svetle sa predstavil aj nováčik Nyck de Vries.

„Samotné preteky sa od F1 veľmi líšia, to môžeme povedať veľmi jasne. Pre mňa je to Super Mario Kart s reálnymi jazdcami, ale je absolútne namieste dať tomu šancu. Nyck už stihol takisto prispieť k tímovému výkonu. Je veľmi zrelý a je pekné, že vďaka svojej osobnosti sa v tíme po boku Stoffela veľmi dobre udomácnil. Naše ambície a očakávania sú reálne. Obaja jazdci ich v prvých pretekoch prekonali,“ povedal šéf tímu F1.

Mercedes svoje postavenie nepreceňuje a vie, že musí pridať