Wolffová vyzdvihuje dôležitosť mentálneho zdravia: Bez ťažkých dní sa neposuniete

Susie Wolffová
foto: Formula E

Susie Wolffová je bývalá pretekárka a momentálne šéfka tímu ROKiT Venturi Racing. Manželka Tota Wolffa, ktorý je šéfom Mercedesu v F1, prezradila, prečo je dôležité podporovať mentálne zdravie v prostredí motoršportu.

Škótka na túto tému diskutovala s bývalým úspešným pilotom, trojnásobným víťazom Indy 500 Dariom Franchittim, ktorý je aktuálne spolukomentátorom pretekov Formuly E. Diskusia prebehla počas sobotných virtuálnych pretekov série Race at Home Challenge, v rámci Týždňa informovanosti o duševnom zdraví v Spojenom kráľovstve.

„Rešpektujem každého, kto prejaví vôľu hovoriť o akýchkoľvek výzvach, ktorým čelí, pretože si myslím, že všetci sme sa v istej chvíli ocitli v podobných situáciách a máme pre to porozumenie. Pamätám si na časy počas mojej kariéry, kedy som sa cítila veľmi, veľmi osamelá. Motoršport je tímový šport, vaše meno je na aute, ale je len na vás, aby ste tam išli, podali výkon a vrátili sa s výsledkom,“ tvrdí Wolffová.

Felipe Massa, Susie Wolffová a Edoardo Mortara
foto: Formula E

„Spomínam si na dni, ktoré boli veľmi úspešné, ale vo vnútri som myslela na to, že by som práve v tej chvíli mala byť šťastná. Prečo nie som skutočne šťastná? Všetka tá práca bola kvôli tomuto? Myslím si, že skutočné šťastie nepochádza z veľkých úspechov alebo neúspechov. Musíte si vážiť samotnú cestu. Cestu, prostredníctvom ktorej sa posúvate vpred. Netreba sa vždy dívať dopredu a čakať, že sa niečo udeje. To vás neurobí šťastnými. Žite pre prítomnosť. Užívajte si cestu, nech už smerujete kamkoľvek,“ pokračuje šéfka tímu Venturi.

„Nikdy som sa nenechala ohromovať. Vždy sa zameriavam na krátkodobé, strednodobé a dlhodobé ciele. Ak nezažijete ťažké dni, tak sa nikam neposuniete a zostávate len vo vlastnej komfortnej zóne. To nekorešponduje s mojím charakterom. Môžete si byť istí, že každý má náročné momenty a dni,“ dodala 37-ročná rodáčka z Obanu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *