Z pilotov Mercedesu sú „lovci“, šéf tímu chce viac: Nezostane kameň na kameni!

Nyck de Vries pred Stoffelom Vandoornom
foto: Daimler

Mercedes má za sebou ďalší katastrofálny víkend, počas ktorého nezískal ani jeden jediný bod. To sa mu v tejto sezóne v dvojitých pretekoch ešte nestalo. Až prišiel New York…

Strieborné šípy nazbierali v posledných šiestich pretekoch dokopy len mizerných osem bodov. Piate miesto v priebežnom poradí je vlastne malým zázrakom.

„Aby som bol úplne úprimný, počas tohto víkendu sme neboli konkurencieschopní. Musíme sa pozrieť do zrkadla a priznať, že sme neboli dostatočne silní. Taká je realita,“ povedal Nyck de Vries, ktorý skončil v sobotu trinásty, v nedeľu osemnásty. Jeho kolega Stoffel Vandoorne sobotné preteky nedokončil a v nedeľu obsadil dvanásty post.

Nový líder Bird zažil vzkriesenie a vyhral preteky v New Yorku, krutý koniec Evansa (Video)

Šéf tímu Ian James po ďalšom sklamaní povedal, že nezostane kameň na kameni. „Nebol to víkend, aký sme potrebovali alebo aký sme mali zaznamenať. To, že zajtra nastúpim do lietadla bez zisku jediného bodu, tak to je viac než len sklamanie. Tím sa už pozerá na údaje, nenechá kameň na kameni, aby sme si boli istí, že sa vrátime do hry.“

Nie je to prvýkrát, čo sme nedosiahli výsledok, v aký sme dúfali, ale bolo to prvýkrát, čo sme počas tejto sezóny nedokázali nájsť potrebnú rýchlosť. Naši konkurenti bodovali a my sa pomaly ocitáme v pozícii lovcov, nie lovených. Sme odhodlaní a motivovaní. Do konca zostáva štvorica pretekov. Šampionát je stále veľmi otvorený,“ dodal Brit.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *