Zabojuje Mahindra o reálny návrat do boja o titul? V Paríži predstavila nového sponzora

foto: © FIA Formula E

Mahindra sa do Paríža vracia s túžbou získať veľký počet bodov a zabojovať o reálny návrat do hry o titul. Na pretekárov čaká najkratšia trať sezóny, ktorá ponúkne množstvo akcie. Kvalifikácia bude teda ešte o to dôležitejšia.

V tejto sezóne získala Mahindra dve víťazstvá, tri pole positions, jedno najrýchlejšie kolo pretekov a viac ako sto bodov. Aj vďaka tomu je indická stajňa na priebežnom treťom mieste. „Teším sa na preteky v jednom z najkrajších miest v kalendári Formuly E. Všetci dúfame, že uvidíme červenú farbu na najvyššom stupni pódia. Tím je presvedčený, že problémy z Ríma sú za nami a my dokážeme počas víkendu podať dobrý výkon,“ verí šéf stajne Dilbagh Gill.

V hre o titul je švédsky pretekár Felix Rosenqvist. Tretí muž priebežného poradia stráca na lídra Jeana-Érica Vergna 37 bodov. „Zdá sa, že to bude veľmi jasný víkend s nie až tak mnohými možnými voľbami. Potrebujeme čisté preteky. Sme hladní po víťazstvách. Vždy chceme byť vpredu. Kvalifikácia je vzhľadom na trať kľúčová. Aj keď totiž ušetríme viac energie, tak predbiehanie je veľmi náročné. Naša príprava prebieha dobre.“

Skúsenejší Nick Heidfeld bodoval zatiaľ iba v dvoch pretekoch aktuálnej sezóny. Aj preto je momentálne na celkovom dvanástom stupienku. „Pre mňa je Paríž najkrajším mestom na svete. Je skvelé tu jazdiť a dúfam, že rozšírim svoje tunajšie pódium a najrýchlejšie kolo pretekov, ktoré som tu počas pretekov Formuly E dosiahol.“

Nový sponzor

Mahindra krátko pred pretekmi v Paríži oznámila spoluprácu s japonskou spoločnosťou Nippon Audio, ktorá je dlhoročným odborníkom v oblasti automobilovej elektroniky.

foto: Mahindra Racing