Začína sa lov na Abtovo miesto vo Formule E?

René Rast a Daniel Abt
foto: Audi Communications Motorsport, Michael Kunkel

Daniel Abt pred niekoľkými dňami potvrdil obavy o svoj post v továrenskom tímu Audi. Po odchode nemeckého konštruktéra z DTM si budú hľadať nové miesta viacerí poprední piloti. Jedným z nich je René Rast, ktorý má na konte jediný štart vo Formule E.

Skúsený rodák z Mindenu absolvoval Berlín E-Prix v roku 2016 vo farbách už neexistujúceho  Teamu Aguri. Preteky nedokončil. V rokoch 2017 a 2019 získal v DTM majstrovský titul, čo by mu mohlo znovu pootvoriť dvierka do Formuly E. Rast v rozhovore pre SPEEDWEEK prezradil, ako to s ním momentálne vyzerá.

„Nie som ten typ, ktorý strká hlavu do piesku a hovorí o páde. Môj postoj bol vždy taký, že sa z každej krízy vrátiš silnejší. Rastiete osobnostne a otvárate si tak ďalšie dvere,“ povedal Rast, ktorý sa už raz rozhodoval, či príde do Formuly E alebo sa bude naplno venovať DTM. Zvolil si druhú možnosť.

V Audi to momentálne vyzerá zaujímavo. Zmluvy niekdajšieho šampióna Lucasa di Grassiho i Daniela Abta vypršia po aktuálne prerušenej sezóne. Kým v prípade Brazílčana nebol s predĺžením kontraktu v minulosti problém, v prípade Abta sa to vlani poriadne naťahovalo a jeho pozícia je ohrozená. Z pilotov Audi jazdiacich v DTM sú vo Formule E aktuálne Robin Frijns vo Virgine a Nico Müller v stajni Dragon.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *