Zajtra je na programe atraktívna Mexiko City E-Prix, takto vyzerá harmonogram (Video)

foto: Formula E

Už v sobotu prebehnú štvrté preteky aktuálnej sezóny, ktoré privíta Mexiko City. To doposiaľ ponúklo zakaždým atraktívne preteky.

Vzhľadom na časový posun čaká na fanúšikov pomerne pohodové podujatie, pretože prvý tréning štartuje o 14:30 a preteky hodinu pred polnocou.

Okruh

Na jazdcov čaká v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi výrazne zmenený okruh a to predovšetkým v prvom sektore. Ani zvyšok trate však nie je bez zmien. Mexický okruh ponúka zmes dlhých a rýchlych roviniek, ale aj kľukatú štadiónovú časť.

Mexiko ponúkne predĺžený okruh s novým úvodným sektorom

Poradie

Na čele priebežného poradia jazdcov je Stoffel Vandoorne z Mercedesu, ktorý má trojbodový náskok pred druhým Alexandrom Simsom z BMW. Tretie miesto patrí Samovi Birdovi z Virginu, na ktorého sa však doťahuje víťaz predošlých pretekov v čilskom Santiagu a Simsov kolega Maximilian Günther. Medzi tímami je prvé BMW so štvorbodovým náskokom na druhý Mercedes. Ďalších osemnásť bodov stráca tretí Virgin, za ktorým nasledujú Audi a Jaguar.

História

V Mexiku sa počas doterajších štyroch E-Prix najviac darilo Lucasovi di Grassimu, ktorý triumfoval v rokoch 2017 a 2019. V roku 2018 sa z víťazstva radoval jeho kolega z Audi Daniel Abt a premiérové podujatie v Mexiku vyhral ešte v roku 2016 Jerome d´Ambrosio v monoposte Dragon. Zatiaľ najpamätnejšie je práve vlaňajšie di Grassiho víťazstvo. Brazílčan bol ešte v poslednej zákrute na druhom mieste za Pascalom Wehrleinom. Tomu sa však minula energia a di Grassi ho v záverečných metroch predstihol a radoval sa z tesného triumfu.

Harmonogram Mexiko City E-Prix

14:30 – 15:15 prvý meraný tréning
17:00 – 17:30 druhý meraný tréning
18:45 – 19:50 kvalifikácia
23:00 štart pretekov (45 minút + 1 kolo)

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *