Zákaznícke tímy by mali mať v ére Gen3 rovnaký softvér ako ich dodávateľ

António Félix da Costa
foto: Formula E

Formula E chce v ére Gen3 zabezpečiť stav, v ktorom budú mať zákaznícke tímy rovnaké aktualizácie softvéru ako ich dodávateľ. Informuje o tom Motorsport.com.

Formula E, tímy a konštruktéri spolupracovali na úprave pravidiel v snahe zvýšiť konkurencieschopnosť zákazníckych tímov, pričom však náklady pre konštruktérov zostanú nezmenené. Práve softvér zohráva v elektrickom šampionáte veľký význam, určite väčší ako napríklad v F1. Aktualizácie softvéru sú dôležité predovšetkým z hľadiska energetickej efektívnosti a rekuperácie počas brzdenia.

Riaditeľ FIA pre Formulu E a inovatívne športové projekty, Frédéric Bertrand, pre vyššie uvedený zdroj povedal viac: „Doteraz konštruktér dodal zákazníkom auto a potom tím mohol prísť s nejakým softvérom a aktualizáciami. V ďalšej generácii to už nebude možné. Auto bude aktualizované súčasne s vozidlom továrenskej stajne. Platí to v súvislosti s každými pretekmi.“

„Chceme to takto, pretože cítime, že softvér je určite jednou z hlavných ciest vedúcich k výkonu a vývoju. Ak by bolo zákazníkom dodané len auto bez následných softvérových aktualizácií, tak by na konci nemali veľa šancí na úspech,“ dodal predstaviteľ FIA.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *