Zákaznícky Virgin zažil náročnú sezónu, s Birdom sa rozlúčil konečným štvrtým miestom

Sam Bird
foto: Formula E

Zákaznícky tím Virgin má za sebou rôznorodú sezónu, ktorú uzavrel včerajším piatym miestom Sama Birda. Vďaka tomu sa britský tím umiestnil na konečnom štvrtom mieste. Sezóna sa pre stajňu začala veľmi dobre, v otváracích pretekoch Bird zvíťazil. Ďalšie triumfy však zostali len v teoretickej rovine.

Bird dokázal k triumfu pridať už iba jedno tretie miesto z prvých berlínskych pretekov. Pred berlínskym finále sme sa dozvedeli, že Bird sa s Virginom lúči a že ho v novej sezóne uvidíme vo farbách Jaguaru. „Tieto preteky som si veľmi užil a bol to skvelý spôsob, ako zakončiť fantastických šesť rokov v tomto tíme. Klamal by som, keby som povedal, že sa to po prejazde cieľovou čiarou vo mne nehemžilo emóciami.“

„Bola to náročná sezóna, ale tím odviedol skvelú prácu a vďaka tomu sme sezónu ukončili pozitívne,“ dodal britský pretekár, ktorý obsadil v konečnom poradí desiate miesto. V jeho doterajšej kariére v rámci Formuly E je to najhorší výsledok. Vlani skončil deviaty, ale v prvých štyroch sezónach to dotiahol raz na tretie, dvakrát na štvrté a raz na piate miesto.

Sam Bird
foto: Formula E

Niekoľko pozitívnych momentov počas sezóny predviedol Robin Frijns, ktorý skončil dvakrát druhý. „V Berlíne sme zažili niekoľko skvelých pretekov a som rád, že som mal vždy rýchlosť. Avšak, posledné preteky mi nevyšli. Je to frustrujúce, že neodchádzam s bodmi, ktoré som si zaslúžil. Bolo to intenzívne sezónne finále a kredit patrí všetkým mojim mechanikom a inžinierom, ktorí počas posledných deviatich dní odpracovali nesmierne množstvo hodín. Zaslúžia si dlhú pauzu.“

Holanďan sa v záverečnej klasifikácii ocitol na dvanástej pozícii a zopakoval druhé najhoršie umiestnenie zo sezóny 2015/2016 s tímom Andretti. O rok neskôr sa s americkým zoskupením zosunul ešte o pozíciu nižšie. Zatiaľ najlepší výsledok dosiahol vlani s Virginom, keď obsadil výborný štvrtý stupienok.

Robin Frijns
foto: Formula E

Zákaznícky tím využíval v skončenej sezóne motory Audi a tie neboli také efektívne ako pohonné jednotky stajní na čele. Potvrdzuje to aj skutočnosť, že továrenský tím Audi obsadil až šieste miesto. O to cennejšie je štvrté miesto Virginu v nabitej konkurencii.

„Od Sama to bola úžasná finálová jazda pre tento tím. Veľká škoda, že sa pre Robina preteky predčasne skončili, keďže jazdil na piatom mieste a mal dobrú rýchlosť. Do Berlína sme prišli v čase, keď sme boli na priebežnom siedmom mieste a pred nami sa nachádzalo množstvo konkurencieschopných tímov. Zisk troch pódií a štvrté miesto v konečnom hodnotení sú dôkazom neuveriteľne tvrdej práce každého jedného člena tímu. Veľmi pekne im ďakujem,“ zhodnotil šéf stajne Sylvain Filippi.

Sylvain Filippi
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *