Zákulisie pretekov v Rijáde: Kritika za počet ľudí na štartovom rošte či raketový útok! (Video)

foto: Formula E

Máme za sebou prvé dvojité preteky novej sezóny, ktoré privítal saudskoarabský Rijád. Športovej stránke sme sa už venovali, v tomto článku sa pozrieme na zákulisie veľkolepých nočných E-Prix.

Ako informuje špecializovaný portál The Race, podujatie v Rijáde bolo podrobené veľkej kritike kvôli údajnej účasti viacerých VIP hostí napriek komunikovanému prísnemu COVID-19 protokolu, ktorý platil vlani v Berlíne aj vo Valencii. Nočné preteky sa konali vďaka výnimke, ktorú dala krajina účastníkom Formuly E.

Aj keď podujatie prebehlo za zatvorenými dverami, zúčastnilo sa na ňom približne tisíc špeciálnych hostí. Niektorí z nich mali prístup aj na štartový rošt. Ako uvádza spomenutý zdroj, viaceré tímy boli účasťou týchto osôb vo svojej blízkosti znepokojené. Problém mali vidieť v dodržiavaní adekvátneho odstupu. Toto tvrdenie bolo potvrdené televíznymi zábermi, čo spustilo veľkú vlnu kritiky.

Bird vyhral v každej z doterajších sezón, Vergne prišiel o pódium. Škvrnou hrozivá nehoda Lynna! (Video)

Miestny promotér tvrdí, že bezpečnosť ohrozená nebola, keďže všetci ľudia boli v exteriéri a nosili masky. V súvislosti s pretekmi v Rijáde museli všetci akreditovaní účastníci podstúpiť dvojdňovú karanténu a následne absolvovať PCR test v miestnom zdravotníckom centre. Neoficiálne správy hovoria o dvoch nakazených, ktorých sa podarilo včas izolovať. Formula E však tentoraz žiadne oficiálne výsledky testovania nezverejnila.

Rakety nad Rijádom

Po sobotných pretekoch informovali viaceré médiá o raketách nad Rijádom. Koalícia vedená Saudskou Arábiou v sobotu informovala o zmarení raketového útoku zo strany jemenskej skupiny Hútíov. V súčasnosti nič nenasvedčuje tomu, že by cieľom leteckého útoku mali byť preteky Formuly E. Vzdušný priestor nad Rijádom bol v sobotu na približne polhodinu uzavretý. Podľa miestnych predstaviteľov neboli preteky ani bezpečnosť účastníkov ohrozené.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *