Zástupcovia Porsche navštívili preteky v Berlíne a priznali, že nikdy nezvažovali to, čo spravil Mercedes

foto: Pavel Šimek (Motorsport Revue)

Počas pretekov v Berlíne sa medzi množstvom známych tvárí ukázali aj zástupcovia Porsche. Nemecká značka vstúpi do Formuly E v sezóne 2019/2020. Nemeckú metropolu navštívili ambasádor Porsche a bývalý pilot Mark Webber, šéf tímu Andreas Seidl a športový riaditeľ značky Fritz Enzinger.

Do Formuly E vstúpi v šiestej sezóne okrem Porsche aj Mercedes, ktorý ešte pred svojím príchodom bude ťažiť z „predskokana“ v podobe stajne HWA. Seidl pre Autosport prezradil, že Porsche o ničom podobnom nerozmýšľalo. „K Formule E pristupuje rovnako ako k LMP1, čo znamená, že vývoj a pretekárske operácie budú riadené z Weissachu. Nikdy sme nepremýšľali o sezóne vo Formule E s autom, ktoré nemá ani kúsok z Porsche. Preto v našom prípade nejestvovala možnosť ako s HWA.“

„Uvedomujeme si, že súťaž bude náročná. Najmä, keď si pomyslím, že vstupujeme do súťaže s konštruktérmi, ktorí budú mať v čase nášho vstupu päťročné skúsenosti. Preto k tejto výzve pristupujeme pokorne a s veľkým rešpektom. Na druhej strane, máme históriou vďaka nášmu tímu v LMP1. Máme dobrý základ na to, aby sme boli čo najrýchlejší,“ dodáva šéf tímu.

Pri otázke pilotov zostáva Porsche zatiaľ tajomné. Uvidíme, aké bude rozhodnutie nemeckej značky.