Záver dnešného tréningu poznačila vážna nehoda Mortaru, pilot Venturi smeroval do nemocnice (Video)

Edoardo Mortara
foto: Formula E

Záver dnešného meraného tréningu v Rijáde poznačila nehoda Edoarda Mortaru. Pilot Venturi nevybral osemnástu zákrutu, šiel rovno a prakticky bez brzdenia narazil do bariér.

Tím krátko po nehode informoval, že švajčiarsko-taliansky pilot, ktorý včera skončil v pretekoch druhý, je pri vedomý a smeruje do nemocnice. V akcii boli pri jeho vyslobodzovaní z auta traťoví komisári aj zdravotníci.

Novinár Topher Smith Na Twitteri priblížil situáciu nasledovne: „Veľká nehoda Mortaru. Vyzeralo to na zaseknutý pedál alebo zlyhanie bŕzd. Venturi nedokázalo zastaviť a narazilo priamo do bariér.

 

 

Daniel Abt, ktorý bol až do začiatku tejto sezóny pilotom Formuly E, zažil podobnú nehodu v Mexiku. Na Twitteri reagoval: „Naozaj dúfam, že je Edo v poriadku. Vyzeralo to ako moja nehoda v Mexiku. FIA sa musí uistiť, že autá Formuly E nebudú akcelerovať svojvoľne. Veľmi nebezpečné.“

Situácia sa mení každú chvíľu, našťastie k lepšiemu. Viaceré zdroje potvrdili, že Mortara je v poriadku a dokonca by mohol stihnúť aj kvalifikáciu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *