Záver sezóny v Londýne vynechám, priznal smutný da Costa

António Félix da Costa v Long BeachPre Antónia Félixa da Costu je premiérová sezóna Formuly E sčasti sklamaním. Nie však preto, že by v nej podával zlé výkony, práve naopak. Starosti mu robí séria DTM, ktorej musí dávať kvôli zmluve prednosť pred elektrickou sériou. Pilot stajne Amlin Aguri chýbal na úvodnej ePrix v Pekingu, kde ho nahradil bývalý pretekár F1 Takuma Sato. Portugalčan bude musieť vynechať aj záver sezóny v Londýne, pretože 27. a 28. júna bude so svojím tímom DTM na Norisringu.

„Ten víkend strávim určite v DTM,“ povedal da Costa. Nepríjemné na celej veci je aj to, že len nedávno bolo oznámené, že Londýn privíta až dve podujatia. To znamená, že da Costa vynechá v úvodnej sezóne šampionátu až tri preteky. V tejto chvíli ešte nie je známe, kto ho v monoposte nahradí.

Ak by sa 23-ročný jazdec mohol rozhodnúť sám, uprednostnil by Formulu E. „Žiaľ, DTM je pre mňa na základe zmluvy prioritou. Prvé preteky som kvôli tomu musel vynechať, ale Amlin Aguri som mnou počítal od začiatku,“ priznal da Costa. Podmienky zmluvy by mohli byť zmenené zrejme iba v tom prípade, ak by portugalský pretekár bojoval v elektrickej sérii o titul. On sám tomu však príliš neverí.

„Nemyslím si, že budem bojovať o titul. Všetci sa sústreďujeme na nasledujúce preteky. Chceme dosahovať dobré výsledky a získavať čo najviac bodov. Ak by sme dokázali pravidelne bodovať, mohli by sme byť medzi prvou päťkou,“ povedal da Costa.

Zdroj: e-formel.de, FIA

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *