Zavíta Formula E do San Francisca?

preteky v MiamiPredstavitelia kalifornského San Francisca rokujú so zástupcami série Formula E o možnosti organizovať ePrix v dohľadnom čase. Spojené štáty americké hostia v súčasnosti dve podujatia, konkrétne v Miami a Long Beach. V tejto chvíli je nejasné, či by išlo o náhradu za jedno z týchto dvoch destinácií, alebo či by San Francisco pribudlo do kalendára ako tretie podujatie na území USA.

Zástupcovia série sa v súčasnosti snažia o vyskladanie ideálneho kalendára, ale zároveň čelia veľkému počtu ponúk od samotných miest. Šéf Formuly E Alejandro Agag priblížil situáciu súvisiaci so San Franciscom: „Rokujeme s ľuďmi zo San Francisca a mohli by sme tam mať preteky. Sledujeme oblasti, v ktorých by boli preteky možné. Je tam niekoľko miest, kde by to šlo.“

San Francisco by patrilo k vrcholom sezóny

To znamená, že predstavitelia série by do San Francisca išli veľmi radi a preteky blízko mosta Golden Gate by boli istotne atraktívne. Kalifornská metropola však nie je jedinou, ktorá prejavuje o preteky enormný záujem. Po úvodnej ePrix série v Pekingu sa takpovediac roztrhlo vrece s ponukami.

„Máme ponuky od viac ako 180 miest, ktoré majú záujem o usporiadanie preteky Formuly E, čo je pre túto sériu fantastickým úspechom,“ dodal na záver Alejandro Agag.

Zdroj: Formula E Zone, FIA

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *