Zavíta Formula E do Saudskej Arábie? Takto by mohol vyzerať budúcoročný kalendár

foto: © FIA Formula E

Budúca sezóna Formuly E by mohla odštartovať v decembri v Saudskej Arábii. V kalendári by sa mohli objaviť aj ďalšie nové trate. Informuje o tom e-racing365.

Preteky v Rijáde sú podľa uvedeného zdroja pravdepodobné a mali by prebehnúť na trati postavenej práve pre elektrickú sériu. Dohoda je vraj na spadnutie, zatiaľ však nie je nič definitívne. V prípade, že sa obe strany dohodnú, malo by ísť o dlhoročnú spoluprácu. Podľa všetkého sa ázijská časť sezóny začne od jari. Hongkong by mohol hostiť dvojité preteky v marci 2019. Dávnejšie sa hovorilo o pretekoch na čínskom ostrove Chaj-nan. V prípade pretekov v Číne ešte nie je o ničom oficiálne rozhodnuté.

V prípade juhoamerickej časti sezóny je to zatiaľ nejasné. V prípade Santiaga sa hovorí o modifikovanom okruhu, spomína sa návrat do Buenos Aires. Prebiehajú rokovania o pretekoch v Marakéši a Mexiku. Európska časť by sa mala začať v Ríme. V priebehu jari a leta by sme mali sledovať podujatia v Paríži, Monaku, Zürichu a Nemecku. Jazdiť by sa mohlo opäť v centre Berlína. Možné sú aj preteky v Mníchove. Zdá sa, že preteky v New Yorku by si mali udržať júlový termín. V prípade Kanady sa hovorí o možných pretekoch v Toronte a Vancouveri.

Podľa vyššie uvedeného zdroja si dala Formula E vypracovať štúdie o možných pretekoch v Kodani, Budapešti a Lisabone. Tieto dejiská sú však pravdepodobné až po roku 2020.

 

Možný kalendár sezóny 2018/2019

dátum

dejisko

krajina

december 2018

Rijád

Saudská Arábia

január 2019

Marakéš

Maroko

január 2019

Santiago

Čile

február 2019

Mexiko City

Mexiko

marec 2019

Hongkong

Čína

marec 2019

Chaj-nan

Čína

apríl 2019

Rím

Taliansko

apríl 2019

Paríž

Francúzsko

máj 2019

Monako

Monako

máj 2019

Berlín

Nemecko

jún 2019

Zürich

Švajčiarsko

júl 2019

New York

USA

júl 2019

zatiaľ neznáme

zatiaľ neznáma