Zdecimovaný tím NIO zachráni zrejme už iba koniec sezóny

Tom Dillmann
foto: © FIA Formula E

Tím NIO pokračuje v katastrofálnych výsledkoch a ani Bern nepriniesol tejto dlhodobo trápiacej sa stajni vytúžené zlepšenie. Práve naopak. Tom Dillmann skončil pätnásty, Oliver Turvey šestnásty.

Už kvalifikácia naznačila, že to pre jazdcov nebude jednoduché. Dillmann štartoval z 21. okna a niekoľko pozícií získal pri hromadnej kolízii v prvej šikane. V jednej chvíli bol dokonca desiaty, lenže vedenie pretekov rozhodlo, že reštart prebehne v takom poradí, aké bolo na štarte. Francúz sa tak opäť prepadol. Do cieľa napokon prišiel na pätnástej pozícii a aj po jedenástich pretekoch sezóny platí, že v tomto ročníku ešte nebodoval.

„Mojím cieľom boli body. Aj napriek mojej obrovskej snahe som nedostal príležitosť, aby som o ne bojoval, keďže som nemal potrebnú rýchlosť. Neboli to pre nás hladké preteky, ale dokončili sme ich bez toho, aby sme sa ocitli v nejakej mele,“ zhodnotil Dillmann, ktorý je v priebežnej klasifikácii až na 23. pozícii.

Návrat k pretekom v Berne:

Vergne v Berne krvopotne ubránil prvé miesto a kráča za druhým titulom

Oliver Turvey
foto: © FIA Formula E

Turvey štartoval posledný a po spomínanej nehode bol tesne pred vyvesením červených vlajok jedenásty. Aj on sa však musel posunúť pri reštarte dozadu. V cieli to napokon stačilo len na šestnásty post. „Už pri pohľade na podobu trate sme vedeli, že to pre nás bude náročné. Je to nový a vzrušujúci okruh, na ktorom to bolo veľmi zábavné. Lenže, kvalifikácia nešla podľa našich plánov a pri štarte zozadu je to na takomto okruhu vždy zložité. Preteky boli veľmi ťažké a spravili sme všetko, čo sa dalo. Žiaľ, nevyšlo to,“ dodal dvadsiaty pretekár poradia.

Stajňa NIO zažíva veľmi zložitú sezónu a jej šéf Gérry Hughes naznačil, že sa nevie dočkať nového ročníka. „V Berne to bola zaujímavá skúsenosť. Podoba trate je jedinečná a zmeny jej povrchu boli pre pilotov veľkou výzvou. Žiaľ, boli to pre nás ďalšie zložité preteky. Samozrejme, že nám nepomohla kvalifikácia. Teraz sa tešíme na návrat do New Yorku. Ako vždy, aj teraz budeme chcieť z nášho súčasného balíka vyžmýkať absolútne maximum.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame