Ženská W Series mala záujem o spoločné podujatia s Formulou E, tá to odmietla

Jamie Chadwicková
foto: Formula E

Ženská W Series mala záujem o spoločné podujatia s Formulou E v roku 2021. K dohode však nedošlo. Informuje o tom The Race.

K rokovaniam mal dôjsť počas tohto kalendárneho roka. Avšak, háčikom mala byť skutočnosť, že monoposty W Series disponujú spaľovacím motorom, čo je v rozpore s konceptom elektrického kolotoča. Ešte väčším problémom však mohla byť vyhranenosť W Series pri otázke pohlavia.

Spoluzakladateľ, zástupca riaditeľa a hlavný funkcionár série Alberto Longo prezradil, že on osobne preferuje zmiešané preteky. „Veľa sme s nimi hovorili a väčšina jazdkýň, ktorá tam pôsobí, testovala s niektorými našimi tímami. Myslím si, že je to fantastický šampionát. Momentálne majú väzbu aj na F1. Ja však verím, že šampionát by nemal brať ohľad na pohlavie.“

„Cieľom pre nás všetkých by malo byť skôr to, aby sme vytvorili exkluzívny šampionát. Sme známi tým, že sa snažíme prezentovať ženy v motošporte ako len vieme. Robíme to prostredníctvom iniciatívy FIA s názvom Girls on Track. Sme veľkými podporovateľmi tohto hnutia a snáď si to udržíme aj do budúcna,“ dodal jeden z lídrov Formuly E.

V elektrickej sérii pôsobilo a pôsobí viacero žien, či už priamo v pretekárskych pozíciách, alebo v úlohe rezervných, vývojových či simulátorových jazdkýň.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *