Zmena okruhu nám príliš nepomôže, tvrdí Bird bojujúci o titul

foto: © FIA Formula E

Trať pred víkendovou dvojitou New York E-Prix prešla oproti minulému roku miernou zmenou a predĺžila sa o takmer pol kilometra. Na jazdcov čakajú štyri nové zákruty. Tieto zmeny nepotešili druhého jazdca priebežného poradia Sama Birda. Pilot Virginu je jediným súperom Jeana-Érica Vergna v boji o titul.

Britský pilot vyhral vlani v New Yorku hneď dvakrát. Predĺženie okruhu sa mu však nepozdáva. „Minulý rok sme boli veľmi konkurencieschopní. Auto sa správalo extrémne dobre. Malo dobrý balans, efektivita nebola problémom. Tieto nové zmeny nám príliš nepomôžu. Trať je dlhšia, čo znamená, že efektivita bude kľúčová. Tam vonku je niekoľko efektívnejších monopostov ako ten náš,“ povedal Bird pre Autosport.

„Nič s tým neurobíme, takže do toho musíme dať maximum. Musíme zúročiť potenciál auta a maximalizovať riadenie. Uvidíme, kam nás to dostane. Budú to odlišné preteky. Podľa mňa budú mať podobne obrysy ako Berlín, čo nebude až také brilantné, ale stále si myslím, že to bude zábava. Vždy je však pekné vrátiť sa na miesto, na ktoré máte pekné spomienky,“ dodal pilot Virginu.