Zmenil som prístup k pretekom a vyšlo to, teší sa po zisku prvého pódia nováčik Cassidy (Video)

Nick Cassidy
foto: Formula E

Nováčik Nick Cassidy sa v Pueble dočkal prvého pódia vo Formule E a ako tvrdí, je za tým zmena v prístupe k pretekom. Novozélanďan vo farbách Virginu to povedal pre The Race.

Cassidy skončil v nedeľu druhý, pravda, aj vďaka trestu pre pôvodne druhého Pascala Wehrleina z Porsche. Formula E je preňho prvým šampionátom so štatútom majstrovstiev sveta. Už vo štvrtých pretekoch v Ríme získal pole position, ale v prvom kole skončil po technických problémoch v hodinách a bolo po šanci na dobrý výsledok.

 

„V Ríme som po štarte z pole position viedol preteky. V prvej zákrute prišla chyba, nie moja, ale sme tím. Nikoho nezačnete obviňovať, je to súčasť procedúry, súčasť pretekov. Sú to príležitosti, ktoré vám unikli,“ spomína nováčik.

Cassidy už dlhšie naznačoval svoj potenciál a v nedeľu sa dočkal. „Samozrejme, že je to výnimočné, ale je to skôr úľava. Úprimne, niekoľko mojich prvých pretekov ma sklamalo. Cítim, že to malo prísť skôr. Počas celého roka sme mali mnoho potenciálu a mal som pozitívne momenty, ale nedokázal som to ukázať. V nedeľu som však zmenil svoj prístup k pretekom.“

Pilot Virginu sa vďaka bodom za druhé miesto posunul na štrnásty post priebežného poradia.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *