Zmeny v tíme Dragon zabrali: Bol som šokovaný, priznal po štvrtom mieste Sette Câmara

Sérgio Sette Câmara
foto: Formula E

Tím Dragon vstupoval do tejto sezóny skromne, ale mnohí zainteresovaní boli zvedaví, ako sa vykonané zmeny prejavia. A tie sa prejavili najmä v druhých rijádskych pretekoch.

Sobotné preteky priniesli prekvapujúce výkony stajni NIO 333 a Dragon. Avšak, hlavne druhý menovaný tím si pozície po kvalifikácii dokázal viac-menej udržať aj v pretekoch. Po dodatočných trestoch sa Sérgio Sette Câmara a Nico Müller posunuli na štvrté a piate miesto. Je to najlepší výsledok tímu od tretieho miesta Jérôma d´Ambrosia v Zürichu v roku 2018. Belgičan tam skončil tretí.

Dragon nazbieral v sobotu 22 bodov, vďaka čomu je v priebežnom poradí štvrtý. V sezóne 2018/2019 nazbieral americký tím len 23 bodov, vlani dokonca len dva. Úvodná bodová žatva tak naznačuje výrazné zlepšenie.

Dragon prešiel počas predsezónneho obdobia zmenami. Tím posilnilo viacero zaujímavých mien. A zmeny sa prejavili. Samotný Sette Câmara pre The Race priznal, že takéto zlepšenie nečakal ani sám. Je potrebné dodať, že Dragon pretekal v Rijáde s minuloročným autom. Nový balík predstaví na budúci mesiac v Ríme, spolu s DS TECHEETAH a Nissanom.

Dragon sa pripravuje na premiéru svojho nového auta

„Úprimne, bolo to veľmi pekné prekvapenie,“ povedal Brazílčan. „To, čo prekonalo moje očakávania, sa udialo už počas prvého dňa, keď sme boli v hre počas prvého i druhého meraného tréningu. Z toho, čo som neustále sledoval, som videl, že som mal tempo postačujúce na umiestnenie v prvej päťke. Takmer som si myslel, že je niečo v neporiadku, pretože som si hovoril – ako môžeme byť odrazu v prvej päťke? Ostatní musia niečo skrývať alebo čakajú na kvalifikáciu.“

„Pre porovnanie, keď som odjazdil naozaj dobré kolo vlani v Berlíne, bol som deviaty, tu som bol v Super Pole a naháňal som pole position. Bol to skutočne pekný pocit, áno, šokovalo ma to. Boli sme rýchli počas výkonnostných jázd. Bol to zrejme dôsledok práce, ktorú do tímu priniesli noví ľudia. Ukázalo sa to. A to aj napriek tomu, že to nebolo naše nové auto,“ pokračuje Sette Câmara.

Jazdci Dragonu skončili na štvrtom a piatom mieste. Ktovie, ako by to bolo dopadlo, keby preteky neboli predčasne ukončené, keďže obaja piloti mali asi o dve percentá energie menej ako ich konkurenti.

Formula E by mala vyriešiť neférové pravidlá kvalifikácie

 

Po piatkovej nehode (článok vyššie) v kvalifikácii, ktorá postihla viacero pilotov vo štvrtej kvalifikačnej skupine, chcel najmladší pilot tohtoročného štartového roštu svoju chybu napraviť. „Využil som túto príležitosť. Ak to neurobíte na prvý pokus, druhýkrát cítite vyšší tlak. Ak by sme počas prvého dňa odviedli dobrú prácu, bolo by to jednoduchšie a necítili by sme tlak na druhý deň. Ale namiesto toho som spravil chybu a musel som sa pokúsiť o zlepšenie.“

„Myslím si, že sme neprekvapili len samých seba, ale takisto aj veľkú časť sledujúcich ľudí a ostatné tímy, pretože sme sa kvalifikovali do prvého radu. V porovnaní s väčšinou našich nedávnych výkonov to bol veľký, veľký krok vpred,“ uzavrel Sette Câmara.

Ako dodal The Race, majiteľ a šéf tímu Jay Penske sa osobne nezúčastnil na prvých dvoch pretekoch sezóny. Zaujímavé však je, že počas predmetného týždňa mal podľa dostupných informácií letieť do Rijádu. Zatiaľ nevedno, čo sa za jeho absenciou skrýva.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *