Značka Virgin naďalej zostáva vo Formule E

Sam Bird
foto: © FIA Formula E

Značka Virgin zostáva vo Formule E aj v budúcej sezóne ako titulný partner stajne Envision Virgin Racing. Informuje o tom e-racing365.

Názov tímu bol pred vlaňajšou sezónou upravený po tom, čo sa väčšinovým vlastníkom stala spoločnosť Envision Energy. Nasledovalo niekoľko značných zmien. Jednou z nich bol odchod dovtedajšieho šéfa tímu Alexa Taia. O stajňu sa teraz starajú dvaja čelní predstavitelia. Sylvain Filippi je šéfom tímu. Druhým v poradí je Franz Jung, ktorý v Envision pôsobí na poste predsedu predstavenstva.

„Na stole máme vždy niekoľko možností, ale šiesta sezóna bude rovnaká ako tá predošlá. Je ale ešte veľmi skoro nato, aby sme hovorili o siedmej sezóne,“ povedal Filippi, ktorý dúfa, že tím zaujal tromi víťazstvami v sezóne nových a potenciálnych partnerov. „V tíme máme akcionárov, ktorých meno bude s nami. Máme s nimi dobrý vzťah. V blízkej dobe neočakávame zmeny. Veľmi tvrdo pracujeme na získaní nových partnerov a sponzorov.“

Po konci ročníka čakajú na tímy testy. V prípade Virginu by to však malo byť o čosi pohodovejšie ako vlani. „Bude to menej intenzívne ako počas minulého leta, keď sme dostali vozidlá Gen2. Tím posilníme a budeme vytvárať plány pre šiesty ročník. Naďalej budeme spolupracovať s Audi a naši inžinieri spravia všetko pre to, aby sme sa čím skôr dostali na trať,“ uzavrel Francúz.

TIP: Sledujte nás na Instagrame