Zostane Wehrlein v Mahindre? Zatiaľ nevie, čo prinesie budúcnosť

Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Bývalý pilot F1 a aktuálny jazdec Mahindry Pascal Wehrlein si myslí, že jeho tím mohol v predošlej sezóne dosiahnuť viac víťazstiev. Nemec to povedal v rozhovore pre Autosport.

Wehrlein odštartoval svoju nováčikovskú sezónu vo Formule E vynikajúcim výkonom v čilskom Santiagu, keďže prvé podujatie v Rijáde vynechal. Tam ho v aute nahradil Felix Rosenqvist. Len metre ho delili od víťazstva v Mexiku, kde mu došla energia a tesne pred cieľom ho predbehol Lucas di Grassi na Audi.

„S našou rýchlosťou a potenciálom som veľmi spokojný, ale myslím si, že sme mnoho príležitostí nevyužili. Konkrétne, zahodili sme niekoľko víťazstiev. Myslím si, že sme mohli raz, dvakrát, alebo trikrát vyhrať. Vtedy by som to hodnotil ako veľmi dobrú sezónu. Niekoľko dobrých šancí sme však premárnili,“ podčiarkol pilot s maurícijskými koreňmi.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

„Najmä na začiatku sezóny sme mali jedno z najrýchlejších áut, ale potom sa to zmenilo a pre nás bol víkend dobrý, keď sme bojovali o pódiá. Bol som však v Super Pole v Berne a Berlíne. To isté sa nám predtým podarilo v Monaku. Z troch posledných kvalifikácií sme boli dvakrát v Super Pole. Výkonnosť nám nechýba,“ pokračuje Wehrlein.

Nováčik na záver prezradil aj to, že jeho ďalšia budúcnosť je momentálne nejasná. „S tímom som veľmi spokojný. Cítim sa v ňom ako doma. Zatiaľ však neviem, čo budem v budúcom roku preferovať. Mahindra mi poskytla skvelú príležitosť vo vysoko cenenom tíme. Osobne mi to vyhovovalo, čo je pre mňa veľmi dôležité. Viem si predstaviť, že by som za Mahindru odjazdil viacero sezón.“