Zotrvanie Rasta vo Formula E je nepravdepodobné, budúci návrat však nevylučuje

René Rast
foto: Formula E

René Rast je od svojho príchodu do Formuly E plnohodnotným súperom pre ostatných jazdcov a svoje kvality dokazuje v každých pretekoch. Čo bude s Nemcom po odchode Audi?

Trojnásobný víťaz DTM pre Motorsport.com povedal, že by sa do šampionátu rád vrátil, ale nie iba na rok, ako to bolo v prípade Formuly E. Pred touto sezónou sa Rast rozhodol pre odchod z DTM a chcel sa venovať len Formule E. To však ešte nevedel, že Audi po tejto sezóne šampionát opustí. Či sa vráti do DTM, bude záležať aj na tom, ako dlho nemecký konštruktér zotrvá v tomto šampionáte.

Je účasť Rasta v ére Gen3 Formuly E reálna? Samotný pilot to vidí takto: „Nikdy nehovor nikdy. V tomto momente to tak nevyzerá, ale je ešte priskoro. Sezóna sa začína veľmi skoro v januári, ale to je ešte šesť mesiacov. Neviem, aký bude môj program na dva alebo tri roky. Záleží to na mojich budúcich programoch a potom tam možno bude mať miesto aj Formula E. Ale to ešte neviem,“ dodal.

Rovnaká otázka súvisí, pochopiteľne, aj s jeho kolegom a bývalým šampiónom Lucasom di Grassim, ktorý po odchode Audi takisto príde o svoj angažmán.

Lucas di Grassi a René Rast
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *