Zürich sa pripravuje na historickú premiéru, nie každý je však z príchodu Formuly E nadšený

Zürich

Už 10. júna sa skončí viac ako 60-ročné čakanie na motoršportové podujatie na území Švajčiarska. Túto dlhodobú pretekársku pauzu prelomí Formula E prostredníctvom pretekov v Zürichu. Prípravy sú už v plnom prúde.

Šéf Formuly E Alejandro Agag sa počas utorkovej tlačovej konferencie v Zürichu vyjadril, že preteky sú pre švajčiarske mesto historickou udalosťou. Šéf organizačného tímu Pascal Derron pre Tages-Anzeiger doplnil, že fáza plánovania je ukončená a momentálne sa pracuje na potrebných povoleniach. „Posledné povolenia by mali byť udelené na jar v spoločnom balíku.“

Podoba okruhu je už dlhšie známa a žiadne veľké zmeny už vykonané nebudú. Samozrejme, budú nainštalované potrebné obrubníky a súčasti okruhu, ktoré sa po pretekoch odstránia. Potenciálnym problémom mohli byť električkové koľajnice, pri ktorých sa uvažovalo o ich prekrytí. Napokon to ale potrebné nebude. Derron takisto potvrdil, že práce súvisiace s prípravou okruhu sa začnú koncom mája. Zablokované však nebudú žiadne ulice a peší a cyklisti budú môcť využívať cestu až takmer do začiatku pretekov. Uzávierka bude od piatka 8. júna do pondelka 11. júna.

Zürich - trať

 

Ako informuje portál 20min.ch, fanúšikovia by mohli v niektorých miestach pri okruhu sledovať preteky zadarmo. Samotná trať má takmer dva a pol kilometra. Zürich rovnako ako niektoré ďalšie mestá bojuje s istou dávkou nevôle. V prieskume, ktorý si dal len pred pár dňami vypracovať Tages-Anzeiger, je za konanie pretekov len 41 % opýtaných. Až 48 % je proti a 11 % respondentov sa nevedelo rozhodnúť.

V Zürichu by sme mali vidieť na štartovom rošte tzv. grid kids, ktoré vo Švajčiarsku nahradia grid girls. Nie všade to však bude takto, ako nedávno prezradil Alejandro Agag.

https://www.instagram.com/p/BfbQqVqjNrv/?taken-by=swisseprix_official