Zürich ukončil bodovú sériu stajne Venturi, Mortara preteky nedokončil

foto: © FIA Formula E

Stajňa Venturi videla v cieli pretekov v Zürichu iba jedno zo svojich vozidiel. Maro Engel na body nedosiahol, Edoardo Mortara musel z pretekov odstúpiť.

Monacký tím mal problémy už počas príprav. Po sobotnom voľnom tréningu museli mechanici na Engelovom aute meniť prevodovku. Nemecký pilot si v kvalifikácii vybojoval až osemnástu pozíciu. Engel predviedol v pretekoch viacero manévrov, vďaka ktorým sa prebojoval tesne za body, na jedenáste miesto.

„Fáza žltých vlajok zničila našu stratégiu, pretože sme v prvom aute plánovali 21 kôl. Na trati by sme tak zostali dlhšie ako naši súperi. Preto sme boli v prvej polovici viac defenzívni. Fungovalo to dobre, ale prišli žlté vlajky a zastávka v boxoch už v devätnástom kole. Je frustrujúce opustiť prvé auto, keď má batéria ešte pätnásť percent energie. Mali sme dobrú šancu na zisk bodov,“ dodal celkovo štrnásty Engel.

foto: © FIA Formula E

Problémy s batériou v tréningu mal Mortara, ktorý musel presadnúť do druhého auta. V kvalifikácii zaznamenal štrnásty najrýchlejší čas. Švajčiarsky jazdec si v úvode pretekov poškodil zavesenie zadných kolies a jeho šance na dobrý domáci výsledok boli zmarené. Išlo vôbec o prvé vypadnutie jazdca pre mechanické problémy v podaní Venturi.

„Je to veľmi zlé, pretože všetko išlo výborne. Energetický manažment aj teplota batérie. Jednoznačne sme smerovali do prvej desiatky, pretože sme boli viac konkurencieschopní ako naši hlavní rivali. Zlomilo sa mi však zavesenie a skončil som v bariérach,“ zhodnotil Mortara, ktorému patrí v priebežnom poradí dvanásta pozícia.

Venturi si aj napriek nule drží priebežné siedme miesto. „Edoardov mechanický problém ukončil skvelú šou, ktorú sme všetci sledovali. Maro mal smolu, pretože žlté vlajky počas devätnásteho kola prekazili naše plány. Každopádne, teším sa na zostávajúce dvojité preteky,“ prezradil šéf tímu Gildo Pastor.